לתפור כפתורים ביחד עם הילדים

 

בעבר היו כל ילדי הקיבוץ מתקלחים בגן בסיומו של בוקר עמוס בפעילויות, לובשים תחתונים וגופייה לבנים, אוכלים ביחד ארוחת צהרים והולכים לישון במיטותיהם לאחר הארוחה. אחי הצעיר היה מתקשה להירדם והיה מייצר רעשים והפרעות. המטפלות היו מושיבות אותו בחדר בקצה המסדרון אשר שימש אותן כמחסן.

 

הרבה דברים מעניינים היו בחדר הזה, מברשות ומשחות נעליים, דברי סדקית לתיקונים ועוד. יום אחד הוא מצא כפתורים, מחט וחוטים. כשקמו הילדים משנת הצהרים והוא שוחרר ממקום מושבו בחדר שבקצה המסדרון, התברר שתחתוניו מקושטים בכפתורים.

 

 

ללא קשר לכשרונו המיוחד של אחי, אני יכולה לספר בוודאות שילדים אוהבים לתפור. גיל גן הוא אולי צעיר לרוב הילדים, בוודאי כיום כשהמיומנויות האלה פחות מפותחות אצל ילדים, אבל בגיל כיתות בית הספר הנמוכות זו פעילות נהדרת. חוויתי את זה כשעבדתי בעצמי עם ילדי הקיבוץ בגיל הזה. הם היו שואלים: זיוה, היום תופרים? אפשר להוציא את התפירה?

 

לא תמיד נעניתי כי ידעתי שזה דורש ליווי צמוד, מה שלא תמיד התאפשר לי. מה אני אעשה עם כל בעלי הפתיל הקצר, אם אין לי זמן להיצמד אליהם? להורים וילדים זו תעסוקה מצוינת למלא בה את שעות הפנאי. נסו לדמיין את החיוך שיעלה על פני הנסיך שלכם לאחר שיצליח לתפור כפתור. גם אם הכפתור יצא קצת בצד והפרח עקמומי, עדיין הזר יהיה חינני ומתוק.

 

רוב הפרחים בזר שלי הם משאריות לבד צבעוני. אבל אחרי שהכנתי כמה פרחים ניסיתי להתפרע קצת. מצאתי רשת אלומיניום דקה כדי לגזור ממנה פרח. הכנתי כמה כאלה. לפרח אחד יצרתי גימור ב"תפר שיניים" ואת האחרים השארתי כמו שהם, בלי גימור מסביב ורק עם הכפתור במרכז. בעיני, שתי האפשרויות יפות. פרח אחד יצרתי מבד עם הדפס צבעוני.

 

תחשבו כמה חביב יהיה פרח מניר משבצות. כן, אפשר לתפור כפתור גם לניר. אפשר גם לחשוב על חומרים נוספים. ככל שהפרחים רחוקים במראה מן המקור הם יותר מגניבים. הרי פרחי הפלסטיק המדמים מראה קרוב למציאות הם לרוב די קיטש. אבל יש כאן גם הסתייגות לתשומת הלב: רוב החומרים המיוחדים (ניר, רשת, שעם ואחרים) אינם קלים לתפירה בעבור ילדים. הם דורשים יותר עדינות. לילדים כדאי לתת לבד או בד יציב אחר.

 

 

אז מה צריך?

-בריסטול, עיפרון וחפץ עגול בגודל מתאים לשרטט עיגול מרכזי לפרח. סביב העיגול המרכזי משרטטים את עלי הכותרת.

-מספרים, שאריות לבד בצבעים שונים, ואם רוצים אז גם חומרים שונים "פרועים" לגזירה, בהתאם למה שמוצאים בבית.

-כפתורים, מחטים וחוטים.

-מנקי מקטרות ליצירת הגבעול

 

תסתכלו בסרטון והכול יהיה ברור.

 

 

 

אוף, איך יצאתי רצינית. פטריסיה הבטיחה שיראו רק את הידיים שלי. אבל היא אלופה בצילום ועריכה אז אני משחררת.

 

שלחו לנו תמונות עם פרחים וכפתורים שילדכם תפרו ביחד אתכם. נשמח לקשט את הבלוג שלנו ביצירותיהם. ואם יש לכם זכרונות ילדות מיוחדים או משעשעים שהפוסט הזה הזכיר לכם, אנא ספרו עליהם כאן במערכת התגובות. ערכם של הסיפורים האלה רב מאוד.

 

Share on Facebook
Please reload

הסיפור שלנו

Please reload

מה מעניין אותך?

פטריסיה גדלה בבית גדול עם הרבה חדרים ודברים מעניינים שקרו בהם מאחורי דלתות סגורות. זיוה גדלה בבית קטן שלא היו בו דלתות כלל.

רוצים לקרוא עוד?

הקליקו על התמונה.

November 16, 2018

July 10, 2018

Please reload

פוסטים אחרונים

סדנאות.jpg

© 2023 by Salt & Pepper. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now