גדלתי בריו דה ז'נרו בברזיל, בבית גדול עם הרבה חדרים ודלתות סגורות. ההורים שלי היו אמנים. הם היו יוצאים למסעות ברחבי דרום אמריקה כדי למכור יצירות ולטפח קשרים. אהבתי להיות אתם במסעות האלה,  אבל בתוך הבית הדלתות היו מחסום. רציתי להכיר את הסודות של ההורים, לראות איך הם מציירים ומה הם עושים שם מאחורי הדלת. הייתי יושבת בפינה שלי, גוזרת, ומציירת ציורים עם הרבה נקודות קטנות. אמא אמרה שציור זה לא משהו שלומדים, ואני אצטרך למצוא את הדרך בעצמי. 

היום אני רוצה לפתוח את הדלת לאחרים וליצור תנאים טובים ומרחב עבודה מזמין, שכל מי שיכנס אליו יספוג השראה, יקבל הדרכה ועצה טובה, יוכל ללמוד, להיעזר, ליצור ולצמוח. החזון שלי הוא שפינת קסם תהיה מקום מפגש לאמנים ולאנשים שרוצים להחליף רעיונות וללמוד זה מזה, שתהיה מקום תוסס ופתוח, מרחב להתפתחות.

פטריסיה

משפצת רהיטים, יוצרת, מציירת, מציגה בתערוכות והמייסדת של פינת הקסם.

אמא של קבוצת אמנים יהודים וערבים הפועלת יחד,

וגם אמא של רון וגל ובת זוג של אלי.

גדלתי בקיבוץ. הייתי הולכת אל בית ההורים כל יום אחר הצהרים. הבית היה קטנטן ולא היה בו מקום לפינה אישית. ובכל זאת, לכל אחד מארבעתנו - האחים, היתה מגירה לאוצרות שלו. חוץ ממגירת האוצרות  היה לי עוד משהו שהוא רק שלי. אני אהבתי לצייר ואמא שלי תפרה לי תיק עם כיסים כדי שיהיה מקום לניירות הציור ולצבעים. את התיק היא תלתה על הקיר ליד המקום של השולחן המתקפל. למרות שהבית היה קטן אמא מצאה פתרונות וטיפחה את הניצוץ הקטן שמצאה בי. התיק שהיא תפרה לי היה יקר לי מאוד ללב.

 

 

היום אני רוצה לטפח את הניצוץ הקטן אצל ילדים שבאים לפינת קסם ולהראות להם שעולם היצירה הוא אינסופי ומלא באפשרויות. החזון שלי הוא להעניק חוויה רגשית משמעותית בפינה שלנו ולחזק להם את תחושת המסוגלות.
זיוה

בלוגרית, יוצרת, כותבת, מדריכת אמנות, ומספרת סיפורים.

מפעילה חוגי ילדים בפינת קסם, כותבת את הבלוג של הפינה וגם אמא של נטע, אלה ומור ובת זוג של אסף.

אנחנו מאמינות בקיימות ובחיבור שלם והוליסטי עם עצמנו ועם הסביבה. פטריסיה אספה המון חומרים מעניינים ליצירה. אחת החוויות הכיפיות אצלנו בפינת קסם היא ללקט מהמדפים חומרים שמגרים את הדמיון, ואז לשבת בשקט, להתרכז ולחשוב מה לעשות אתם. אפשר גם לצייר, להדביק, לתפור, לעבוד בחׂמר, ליצור מובייל, לשפץ מדף או אביזר לבית ועוד אלף דברים. פינת הקסם היא מרחב פתוח לאנשים שבאים אליה.

אמנות מרחיבה את הלב ומייצרת התרוממות רוח. היא מאפשרת לנו ביטוי אישי וחוויה של הצלחה. אנחנו לא מייחסות חשיבות לאות ו' שהרבה אנשים רואים בה את שומרת הסף המבדילה בין אמנות לאומנות. לכל חוויה של יצירת משהו חדש יש ערך רב. הריכוז שנוצר כשאנו יוצרים הוא בועה של עשייה נטולת לחצים של יום יום. תבואו אלינו ומשהו טוב יקרה לכם, משהו ישתנה בכם.

תנאים טובים עוזרים ליצירה לצמוח ולהתפתח

© 2023 by Salt & Pepper. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now