25.12.2018

השבוע מצלצלים פעמונים ברחבי העולם הנוצרי. חג המולד נחוג לאחר שבועות של ציפייה, ושנת 2019 מחליפה את שנת 2018 שמסתיימת. צליל הפעמון מביא עמו בשורה, והקונוטציות שהוא מעורר הן מעבר לחיי דת. היכולת לייצר קול הנישא למרחקים הפך את הפעמון לכלי תקשורת בשימושן של תרבויות רבות כבר לפני אלפי שנים. 

...

2.12.2018

הפוסט מתאר את תהליך הכנת החנוכיות בחוג לקרמיקה. הוא לימד אותנו שעבודה בחימר היא מאגרת ומצריכה התמודדות עם תכנון, מחשבה, סבלנות, התמדה והרבה אורך רוח.

16.11.2018

בביקור בהרדוף מצאתי שפע של פעילויות, חוויות ופינות מיוחדות לבקר בהן

15.8.2018

בעמק יזרעאל יש כמה מוסדות אמנות וגלריות המציגים אמנות בת זמננו ובעיקר אמנות ישראלית ומקומית. כל מוסדות התרבות והאמנות האלה פועלים בסטנדרטים גבוהים. המיזם "בשביל האמנות" נוצר כדי לקדם את המודעות לעשייה הנעשית בהם ולהביא אותה לתודעה של הציבור. וכך, בכל אחת מהגלריות או החללים המוזיאלי...

12.8.2018

דמויות מאוירות יוצאות מהספרים בסטודיו של יונת קציר, כלים בשרפת ראקו בסטודיו של לאה שדמי וגלגלי תפילה טיבטיים ומוצרים משלימים לקישוט הבית בסטודיו של איילת ומיכה. את כל אלו ועוד הרבה יותר מזה אפשר לראות בעין השופט.

10.7.2018

אפילו באור השמש החריף של הקיץ מתקבלת כאן פיסה של רוגע. המשחק בין המעוצב לטבעי ובין האור והצל יוצר המון עניין. עם הכניסה לגן שפשפתי את העיניים מתוך קושי להאמין שיש פינה כזאת בארץ ועוד כל כך קרובה לבית שלי.

10.7.2018

קולות של קרב חתולים הבקיעו את השקט המבורך של הבוקר. בעודי מפזמת במקלחת שמעתי את חתולתי האהובה בלה צועקת על חתול שהגיע לחצר הבית שלנו. זה סיפור על החתולה שלי אבל גם על לב שנכמר, על דברים שבין הורים וילדים ועל נושאים לשעות רבות של יצירה משותפת.

20.6.2018

בסוף שנה הילדים מרוקנים את המגירות בגן, בביה"ס או בחוגי היצירה ומביאים הביתה את כל אוצרותיהם - הציורים שציירו ועבודות שיצרו. קורה שהורה פולט אנחה לא רצונית או מגיב בתנועת יאוש לנוכח השלל הרב, והפנים של הילד מיד משתנות. מה לעשות כדי לכבד את הילד ולהעריך כראוי את עבודתו אבל לשלוט ביבול הנערם ו...

4.5.2018

כשהראש ריק, כשמקורות הדמיון והיצירה שלכם נרדמו כבר לפני שנים - מה בכל זאת אפשר לעשות כדי להחזיר לעצמנו את הרצון ואת הכיף של היצירה

פיקסו אמר שכל ילד הוא אמן. ומה קורה כשאנו מתבגרים? בפוסט הנוכחי כתבתי על שני ציורים שעושים לי כווץ' בלב. מי ציירו אותם? כנסו פנימה ותקראו

כמעט הכל היום דיגיטלי עד שנדמה לפעמים שהחיים עצמם וירטואליים. למגע היד, לתהליך היצירה ולהזדמנות שהם מאפשרים לעבד את הזיכרונות יש ערך רגשי רב.

אחי הצעיר היה מתקשה להירדם בשנת הצהרים בגן הילדים בקיבוץ. המטפלות היו מושיבות אותו בחדר בקצה המסדרון ושם תפר לראשונה בחייו כפתורים. הוא תפר אותם לתחתונים. ילדים, כך מסתבר, אוהבים לתפור.

Please reload

הסטודיו שלנו מלא באוצרות והדלת פתוחה 

© 2023 by Salt & Pepper. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now